Ziarul de Tulcea

Delta Tulcea este noul lider al seriei I din Liga a doua, după ce astăzi a învins pe teren propriu echipa Săgeata Năvodari. Tulcenii...
foto arhiva

foto arhiva

Tulcenii au avut întreg meciu la dicreției împotriva fostei echipe a antrenorului Constantin Gache, puțini dintre cei aproape o mie de spectatori ajunși la stadion punând la îndoială victoria, chiar înainte de fluierul de start al partidei.

Golurile tulcenilor au fost reușite de Florea, în minutul 23, Tobă, în minutul 74 și Neagu în minutul 90.Oaspeții au marcat golul de onoare prin Zaharia în ultimul minut de prelungire.Victoria, coroborată cu egalul fără goluri reușit de Viitorul Constanța la Bacău, duce Delta pe primul loc al clasamentului cu 46 de puncte, constănțenii având 45.Pe locul trei a rămas CSMS Iași, care a revenit de la 0-2 și a câștigat cu 4-2 împotriva celor de la Otopeni, acumulând 43 de puncte.