Ziarul de Tulcea

Fotbaliștii tulceni au trecut sâmbătă cu scorul de 3-2 de băcăuani,pe terenul propriu.Meciul a fost spectaculos,tulcenii dominând copios și ratând numeroase ocazii,chiar dacă scorul...

Fotbaliștii tulceni au trecut sâmbătă cu scorul de 3-2 de băcăuani,pe terenul propriu.Meciul a fost spectaculos,tulcenii dominând copios și ratând numeroase ocazii,chiar dacă scorul strâns ar da o altă impresie.Coconașu a deschis scorul în minutul 15 cu un șut din afara careului,iar Neagu a dublat scorul în minutul 27.Curiliul a redus din diferență în minutul 37,iar în minutul 45 Florea a transformat perfect o lovitură liberă pentru tulceni.Scorul final, 3-2, a fost stabilit în minutul 52 de Boghian, care a transformat o lovitură de pedeapsă.În minutul 80 portarul băcăuan a fost eliminat după un fault in afara careului. După această victorie Delta râmâne pe locul trei în clasament, la egalitate de puncte cu Brăila și la trei puncte de liderul Viitorul Constanța.Etapa viitoare Delta va juca în deplasare chiar cu liderul Viitorul,miercuri de la ora 11.

Delta: Olteanu – Filip, Soporan, Marincău, Cucu – Neagu, Coconaşu, Ionescu, Câju – B. Oprea, Florea
Rezerve: Căpăţână – Mansur, Grigorov, Radu, Delgado, Cârjă,Tobă
Antrenor: Cristea Rusu