![După ce au băut împreună,doi tulceni s-au luat la bătaie iar unul dintre ei a ajuns la spital](https://ziaruldetulcea.ro/wp-content/uploads/2022/02/jandarmierieee.jpg)
![După ce au băut împreună,doi tulceni s-au luat la bătaie iar unul dintre ei a ajuns la spital](https://ziaruldetulcea.ro/wp-content/uploads/2022/02/jandarmierieee.jpg)
După ce au băut împreună,doi tulceni s-au luat la bătaie iar unul dintre ei a ajuns la spital
ActualitateFotocomentariul zilei 30 mai 2022 D.C.
![După ce au băut împreună,doi tulceni s-au luat la bătaie iar unul dintre ei a ajuns la spital](https://ziaruldetulcea.ro/wp-content/uploads/2022/02/jandarmierieee.jpg)
Ieri, în jurul orei 20.00, jandarmii din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Tulcea au fost solicitați prin intermediului Serviciului Naţional Unic pentru Apeluri de Urgenţă 112 să intervină pe o stradă din municipiul Tulcea, unde un bărbat a reclamat faptul că a fost agresat de un alt bărbat.
La fața locului, jandarmii au identificat bărbatul care a reclamat fapta, întins pe asfalt, cu urme vizibile de violență la nivelul feței. Întrucât bărbatul acuza dureri în zona toracelui și capului, jandarmii au solicitat un echipaj de ambulanță, care l-a transportat pe acesta la Spitalul Județean de Urgență Tulcea pentru mai multe îngrijiri de specialitate.
Din verificările efectuate, a reieșit faptul că cei doi au consumat mai multe pahare de vin, iar pe fondul unor neînțelegeri, reclamantul a împins-o pe mama celuilalt bărbat, care este nevăzătoare și de-aici nu a fost decât un pas până la scandal și lovituri cu pumnii și picioarele.
Bărbatul reclamat s-a ales cu dosar penal pentru săvârșirea infracțiunii de lovire sau alte violențe.