![Explozii in zona Turcoaia.Mai multe proiectile au fost distruse controlat](https://ziaruldetulcea.ro/wp-content/uploads/2017/10/A9C72B69-C62C-4016-A50D-C8B1927C47BD.jpeg)
![Explozii in zona Turcoaia.Mai multe proiectile au fost distruse controlat](https://ziaruldetulcea.ro/wp-content/uploads/2017/10/A9C72B69-C62C-4016-A50D-C8B1927C47BD.jpeg)
Explozii in zona Turcoaia.Mai multe proiectile au fost distruse controlat
Actualitate 27 octombrie 2017 D.C.
![Explozii in zona Turcoaia.Mai multe proiectile au fost distruse controlat](https://ziaruldetulcea.ro/wp-content/uploads/2017/10/A9C72B69-C62C-4016-A50D-C8B1927C47BD.jpeg)
Gruparea pirotehnică din cadrul Detașamentului de pompieri Tulcea, împreună cu gruparea pirotehnică din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență „Dobrogea” al județului Constanța au executat o misiune de distrugere controlată a elementelor de muniție neexplodată identificate în decursul anului. Au fost distruse 12 proiectile explozive, 7 grenade de mână, 10 grenade de exercițiu, 11 cartușe și 1 bombă incendiară de aviație.