![Tânăr blocat pe un versant,salvat de ISU](https://ziaruldetulcea.ro/wp-content/uploads/2018/01/FC60869A-56BA-4004-B232-D021F1BC858F.jpeg)
![Tânăr blocat pe un versant,salvat de ISU](https://ziaruldetulcea.ro/wp-content/uploads/2018/01/FC60869A-56BA-4004-B232-D021F1BC858F.jpeg)
Tânăr blocat pe un versant,salvat de ISU
Actualitate 8 ianuarie 2018 D.C.
![Tânăr blocat pe un versant,salvat de ISU](https://ziaruldetulcea.ro/wp-content/uploads/2018/01/FC60869A-56BA-4004-B232-D021F1BC858F.jpeg)
Secția de pompieri Măcin a fost solicitată ieri să intervină pentru salvarea unei persoane de sex masculin, în vârstă de 17 ani, care era blocată pe un versant în apropierea localității Greci, zona Cascade. S-a intervenit cu o autospecială si 5 subofițeri. Plutonierul adjutant Dimcea Aurel a coborât în rapel și a salvat tânărul de pe versantul unde era blocat. Minorul nu are nici o problemă medicală.