![Transporta lemne fără documente](https://ziaruldetulcea.ro/wp-content/uploads/2016/08/658x0_29lemne.jpg)
![Transporta lemne fără documente](https://ziaruldetulcea.ro/wp-content/uploads/2016/08/658x0_29lemne.jpg)
Transporta lemne fără documente
Actualitate 26 august 2016 D.C.
![Transporta lemne fără documente](https://ziaruldetulcea.ro/wp-content/uploads/2016/08/658x0_29lemne.jpg)
La 25.08.2016, poliţiştii din cadrul Poliţiei Municipiului Tulcea au depistat pe str. Babadag din mun. Tulcea un bărbat de 39 ani, din mun. Tulcea, care transporta cu un auto 1 m.c. material lemnos, fără a deţine aviz de însoţire.
Materialul lemnos a fost ridicat în vederea confiscării, iar bărbatul a fost sancţionat conform prevederiloe legii nr. 171/2010 privind stabilirea şi sancţionarea contravenţiilor silvice.