![Tulceanca Herea a câștigat turneul ITF W15 din Serbia!](https://ziaruldetulcea.ro/wp-content/uploads/2024/05/Screenshot_20240505_165611_Facebook-640x300.jpg)
![Tulceanca Herea a câștigat turneul ITF W15 din Serbia!](https://ziaruldetulcea.ro/wp-content/uploads/2024/05/Screenshot_20240505_165611_Facebook-750x350.jpg)
![Tulceanca Herea a câștigat turneul ITF W15 din Serbia!](https://ziaruldetulcea.ro/wp-content/uploads/2024/05/Screenshot_20240505_165611_Facebook-640x300.jpg)
Tulceanca Andreea Carmen Herea a reușit o performanță impresionantă în turneul ITF încheiat azi în Serbia, W15 Kursumlijska Banja.
Tenismena în vârstă de 18 ani a reușit să se califice în ambele finale,atât la simplu cât și la dublu, reușind să se impună în finală de simplu, cea mai importantă.
În finală de simplu Herea a trecut de japoneza Wakana Sonobe cu scorul de 7-6 4-6 6-4 ,iar la dublu a pierdut finala alături de ucraineanca Daria Yesypchuk.
Clasata momentan pe locul 887 în clasamentul WTA, Herea va urca mai multe locuri în clasament după acest rezultat.