LISTAT PRIMARILOR DIN JUDEȚ.SCORUL PE PRIMĂRII: PSD- PNL 26-21!

PSD a câștigat 26 de Primării, PNL 21,Pro România 2, Comunitatea Rușilor Lipoveni 1, la Slava Rusă, acolo unde Ivan Ignat a ajuns la al optulea mandat consecutiv, un independent a câștigat Primăria Topolog.

 

TULCEA

Ilie Ștefan – PNL

 

ISACCEA

Moraru Anastase – PSD

 

SULINA

Nicolcenco Dan – PNL

 

MĂCIN

 

Văcaru Gheorghe PNL

 

BABADAG

Caraman Georgian – PNL

 

BAIA

Marsavela Mugurel-Laurențiu – PSD

 

BEIDAUD

Culina Mihai – PSD

 

BEȘTEPE

Țipirigan Dumitru – PSD

 

C.A. Rosetti

Pocora Antonel – PSD

 

CARCALIU

Panfil Gheorghe – PSD

 

CASIMCEA

Țilincă Gheorghe – PNL

 

CEAMURLIA DE JOS

Stan Dumitru – PSD

 

CEATALCHIOI

Cernega Tudor – PSD

 

CERNA

Șopu Petre – PSD

 

CHILIA VECHE

Ciauș Timur-Alexandru – Pro România

 

CIUCUROVA

Șerban Marin – PNL

 

CRIȘAN

Rahău Silviu Florin – PSD

 

DĂENI

Gherghișan Marian-Mihăiță – PNL

 

DOROBANȚU

Munteanu Valentin – PSD

 

FRECĂȚEI

Naiman Marian – PSD

 

GRECI

Mocanu Nicolaie – PNL

 

GRINDU

Neagu Neculai – PNL

 

HAMCEARCA

Acceleanu Ion – PNL

 

HORIA

Taifas Marian – PSD

 

I.C. BRĂTIANU

Alexe Iordan – PNL

 

IZVOARELE

Ghiorghe George – PNL

 

JIJILA

Deacu Costică – PNL

 

JURILOVCA

Ion Eugen – PSD

 

LUNCAVIȚA

Iorga Aurel – Pro România

 

MIHAIL KOGĂLNICEANU

Alexe Anastase – PSD

 

MAHMUDIA

Șerpescu Ion – PSD

 

MALIUC

Sevastian Nicoleta – PNL

 

MIHAI BRAVU

Răducan Tănase – PSD

 

MURIGHIOL

Ivanov Filip – PNL

 

NALBANT

Nicolae Ion – PNL

 

NICULIȚEL

Sechila Florin – PSD

NUFĂRU

Solomencu Ciprian Ionuț

OSTROV

Tănase Ion – PSD

 

PARDINA

Pocora Dumitru – PSD

 

PECENEAGA

Matei Eugen – PSD

 

SARICHIOI

Finoghen Vitali-Cristian – PNL

 

SFÂNTU GHEORGHE

Sidorencu Valentin – PSD

 

SLAVA CERCHEZĂ

Ivan Ignat – Comunitatea Rușilor Lipoveni din România

 

SOMOVA

Năstase Gheorghe – PNL

 

STEJARU

Dumitru Enache – PNL

 

SMÂRDAN

Mărculescu Vasile – Petrică  PSD

 

TURCOAIA

Sandu Năstase – PNL

 

TOPOLOG

Ciobanu Marian Laurențiu- independent

 

VĂCĂRENI

Neagu Costel – PSD

 

VALEA NUCARILOR

Lența Maria – PSD

 

VALEA TEILOR

Andrei Violeta – PNL